Chateau Modra

Obsah stránky je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem,
že mám viac ako 18 rokov

Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Modra - kraj

Príďte ochutnať skvelé vína do mesta takých osobností akými bol Jozef Hajnóczy, Ľudovít Štúr, či Samuel Zoch!

Jedným z poznávacích znakov Modry je neodmysliteľne víno, ktoré sa v týchto končinách pestuje už stáročia. Úbočia Malých Karpát totiž poskytujú ideálne podmienky na pestovanie viniča a jeho následnú výrobu. Štatút Modry ako vinárskeho mesta tiež potvrdzuje existencia jedinej strednej školy zameranej na vinohradníctvo a vinárstvo v republike, ako aj fakt, že Modra je sídlom združenia Malokarpatská vínna cesta, ktorého cieľom je propagácia regiónu a dobrého vína. Rovnako nemožno zabudnúť, že Modra bola rodiskom a zároveň pracoviskom svetového vinárskeho odborníka Doc. Ing. Jána Farkaša, CSc., ktorého 23.svetový kongres OIV (Office International de la Vigne et du Vin), označil za jedného z 15 najvýznamnejších autorov, ktorých publikácie prispeli k rozvoji znalostí o víne. Aj to je dôkazom, že Modra je nielen z domáceho, ale aj z medzinárodného hľadiska významným vinárskym krajom.

  • Modranský terroir je osvedčený stáročiami.
  • Výhľad na Modru z vinice. Prvý modranský kostol bol postavený už v polovici 14.storočia.
  • Roku 1607 povýšil Rudolf II. Modru na slobodné kráľovské mesto. Pri tejto príležitosti získala aj svoj erb.
  • Prvé písomné zmienky o pestovaní viniča v Modre pochádzajú až zo 14.storočia. V tomto čase však už vinohradníctvo tvorilo základ modranskej ekonomiky.

Okrem vína sa tiež Modra môže pochváliť svojou keramikou, ako aj mnohými turistickými možnosťami, ktoré sa núkajú v pohorí Malých Karpát. Veríme, že pri návšteve Modry vás privítame aj v našom vinohradníckom dome, kde je možné popri dobrých jedlách ochutnať aj skvelé vína z našej produkcie! 

Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci

Zmeniť farby

Přejít na: ↓ obsahúvodní stránkuvyhledavánínavigaci